◄
W niedzielę 15 września 2019 roku na jasielskim rynku zaparkowało około 200 starych zabytkowych pojazdów, by następnie w paradnym orszaku udać się do Cieklina, gdzie tłumnie przywitali ich mieszkańcy i miłośnicy motoryzacji.
Dnia 13 kwietnia tj. w sobotę br. Muzeum Narciarstwa im. Stanisława Barabasza w Cieklinie (gmina Dębowiec) zorganizowało wernisaż pt. „Cieklin i okolica w dawnych publikacjach prasowych”. Autorami wernisażu byli Anna i Krzysztof Kusiak redaktorzy Regionalnego Blogu Historycznego Z pogranicza .
Dnia 6 sierpnia 2015 r. przy Wiejskim Ośrodku Kultury w Cieklinie odbywały się warsztaty teatralne i zajęcia plastyczne (ceramika) w ramach projektu „Objazdowy Dom Kultury w Gminie Dębowiec”.
Najbliższą środę na parkingu przy Wiejskim Ośrodku Kultury w Cieklinie będą rozdawane darmowe jabłka dla mieszkańców Cieklina.
Lwowski duszpasterz, kiedyś Sekretarz Ojca Świętego Arcybiskup Mieczysław Mokrzycki przybył do Cieklina w sobotę 6 lipca 2013 r. z relikwiami błogosławionego Jana Pawła II.
Zima nie daje o sobie zapomnieć. Informacja dla kierowców jadących w kierunku Folusza od Jasła droga jest nieprzejezdna.
Pierwszy etap rozbudowy drogi Jasło – Folusz rozpocznie się w kwietniu 2013 roku. Ogłoszony przetarg w listopadzie ubiegłego roku został rozstrzygnięty.
Długo oczekiwany remont drogi Jasło-Folusz teoretycznie już się rozpoczął 20 października 2012 r. Wielu zapewne zapyta jaki remont się zaczął przecież nic się nie dzieje, nie widać maszyn.
„Bawiła mnie nowość... Stanisław Barabasz – człowiek licznych pasji” Wystawa w Muzeum Narciarstwa im. Stanisława Barabasza w Cieklinie maj–czerwiec 2012
Na portalu aukcyjnym „Ebay” została wystawiona koperta z 1947 roku, którą można zakupić za 12 $. List został wysłany z poczty w Cieklinie przez Panią Setlak Wiktorię z Wałaskiego do Andrzeja Dziedzica w USA.
Relacja z mikołajkowego spotkania zorganizowanego przez KGW Cieklin Wczoraj po godzinie 17 w Cieklinie odbyło się wyjątkowe spotkanie mikołajkowe dla osób starszych i samotnych, zorganizowane przez Koło Gospodyń Wiejskich przy wsparciu Fundacji Biedronka. Wydarzenie to miało na celu nie tylko umilenie czasu seniorom, ale także integrację społeczności lokalnej.
Dzieła Olgi Boznańskiej można podziwiać w Galerii Sztuki Dwór Karwacjanów w Gorlicach Olga Boznańska (1865-1940) należy do grona najwybitniejszych indywidualności sztuki polskiej przełomu XIX i XX wieku, a na pewno najważniejszej i najbardziej konsekwentnej artystki tego czasu. Jej dzieła można podziwiać w Gorlicach do 20 października 2024 r.
STATSTYKA:
Korzystanie z portalu oznacza akceptację politykę prywatności.